Strona główna
Transport
Tutaj jesteś

Zabezpiecz samochód na wakacje z IKOL!

24 czerwca, 2024 Zabezpiecz samochód na wakacje


Nie ważne czy jedziesz samochodem na wypoczynek, czy też zostawiasz go w okolicach domu na czas wyjazdu – wakacje to świetny czas dla złodzieja, ponieważ generuje dużo szans na szybką kradzież auta. Nawet zachowując szczególną ostrożność, nie gwarantujesz sobie bezpieczeństwa pojazdu. Dlatego też dobrze jest wyposażyć samochód w dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe.

Jednym z najbardziej skutecznych jest rozwiązanie firmy IKOL – radiowa lokalizacja pojazdów po kradzieży. Jak pomoże w przypadku kradzieży samochodu? Czy jest to dobre rozwiązanie na wakacje? Sprawdź wpis i dowiedz się więcej!

Samochód na wakacjach – dlaczego warto go zabezpieczyć z IKOL?

Ruszając w trasę na wakacje samochodem, gwarantujesz sobie i pasażerom wiele komfortu. Gdziekolwiek będziecie chcieli się udać, cokolwiek zwiedzić wystarczy, że wsiądziecie do auta i ruszycie przed siebie. Niestety jest też druga strona medalu, czyli zwiększone ryzyko kradzieży.

Jest wiele miejsc, szczególnie przyrodniczych, do których trzeba dojść pieszo np. pomniki przyrody, leśne trasy widokowe czy plaże, szczególnie dzike. Ponieważ parkingi przy takich miejscach są zwykle przepełnione, wiele osób decyduje się zaparkować w okolicy, jednak w miejscu niestrzeżonym i nie monitorowanym. Taka okazja jest idealna dla złodzieja – może w spokoju sforsować nie tylko zamki, ale też wszystkie zabezpieczenia i blokady mechaniczne. 

Co pomoże w takiej sytuacji? IKOL SVR w wersji Alarm! W okolicznościach, gdy jesteśmy daleko od auta, zabezpieczenie samochodu powiadomi nas w przypadku jego nieautoryzowanego ruchu. Wystarczy mieć przy sobie smartphone, a jak wiadomo większość z nas nie rozstaje się z nim nawet na sekundę. 

IKOL SVR w wersji Alarm to nadajnik radiowy montowany głęboko w pojeździe. Gdy złodziej zdecyduje się ukraść auto, urządzenie wysyła powiadomienie w postaci SMS-a, e-maila lub pop-upem z aplikacji, że doszło do nieautoryzowanego ruchu. Wtedy też można niezwłocznie zgłosić kradzież, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo szybkiego odzyskania samochodu. 

Namierzenie samochodu po kradzieży umożliwia sygnał radiowy, który wysyła nadajnik. Zaraz po zgłoszeniu zaginięcia samochodu zostaje uruchomiony i rozpoczyna się jego śledzenie przez komputery ekipy poszukiwawczej. Po zlokalizowaniu auta jest ono odzyskiwane we współpracy z policją.

Zostawiasz samochód podczas wyjazdu? Z IKOL możesz mieć na niego oko!

A co, gdy postawimy na inny środek transportu niż samochód i zostawimy go w okolicy domu? Wtedy zabezpieczenie antykradzieżowe będzie równie przydatne – złodzieje często obserwują auta przed kradzieżą. Jeśli zobaczą, że pojazd od dłuższego czasu stoi w jednym miejscu i nikt się nim nie interesuje mogą podjąć próbę kradzieży. 

W takim wypadku dobrym rozwiązaniem będzie wyposażenie samochodu w wersję IKOL SVR Dashcam – połączenie modułu radiowego z GPS i kamerą samochodową. Wideorejestrator posiada opcję transmisji na żywo, więc w razie otrzymania powiadomienia o niepokojącym zdarzeniu, możesz szybko podejrzeć co się dzieje z pojazdem. Wszystko odbywa się wygodnie za pośrednictwem aplikacji mobilnej – kilka kliknięć i widzisz wnętrze auta oraz widok przez przednią szybę w czasie rzeczywistym. 

Ważną rolę odgrywa także moduł GPS – jedna z części IKOL Dascham. Dzięki niemu kierowca ma dostęp do alertów, które ostrzegają o wielu niepokojących wydarzeniach. Jeśli auto wykona nieautoryzowany ruch, straci zasilanie lub lokalizator nie będzie mógł wysłać pozycji, natychmiast zostaniesz o tym powiadomiony przez aplikację. Następnym krokiem może być oczywiście podgląd przez kamerę, a potem zgłoszenie kradzieży na policję. Reszta operacji odzyskania samochodu jest taka sama jak w wersji alarm – jest ono namierzane, a następnie odzyskiwane razem z organami ściągania.

Zabezpiecz samochód na wakacje z IKOL i wypoczywaj bezstresowo!

Czy warto zabezpieczyć samochód przed kradzieżą w wakacje? Zdecydowanie tak! Dzięki temu możesz się uchronić przed ogromną stratą finansową, utratą środka transportu, masą stresu i wszystkimi innymi skutkami kradzieży. Ciesz się wypoczynkiem i nie martw o swoje auto – wyposaż auto w IKOL SVR!

Artykuł sponsorowany

Redakcja cargeek.pl

Redakcja bloga cargeek.pl to zespół pasjonatów szeroko pojętej motoryzacji. Duże doświadczenie pozwala na udostępnianie artykułów o pełnym profesjonalizmie :)

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Planujesz kupno okularów dla kierowców
Zabezpiecz samochód na wakacje
Ile czasu schnie farba drogowa

Jesteś zainteresowany reklamą?