Strona główna
Transport
Tutaj jesteś

Planujesz kupno okularów dla kierowców? 3 aspekty, na które warto zwrócić uwagę

27 czerwca, 2024 Planujesz kupno okularów dla kierowców


Osoby kierujące samochodem muszą bez przerwy skupiać się na drodze. Konieczność ciągłego wytężania wzroku i trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że nasze oczy bardzo szybko się męczą. Znużenie, pieczenie i uczucie piasku pod powiekami to czynniki, które obniżają komfort jazdy. Nie daj się zaskoczyć zmęczeniu – zainwestuj w okulary dla kierowców.

Okulary do jazdy samochodem – przydatne akcesorium, czy zwykły gadżet?

Większość kierowców, u których nigdy nie stwierdzono wady wzroku, jest przekonana, że tylko przeciwsłoneczne soczewki mogą ułatwiać komfort jazdy. Prawda jest zupełnie inna. Czy wiesz, że każda osoba, która wsiada za kierownicę, powinna mieć przy sobie okulary do jazdy samochodem? Posiadacze sokolego wzroku mogą zainwestować w zerówki z odpowiednimi filtrami.

Takie okulary nie zostały stworzone tylko po to, by dobrze wyglądać – trwałe oprawki i specjalistyczne szkła powodują, że nasze oczy są lepiej chronione, a my możemy skupić się wyłącznie na tym, co się dzieje na jezdni. Okulary do jazdy samochodem sprawiają, że widzimy wszystkie obiekty znajdujące się daleko, nie mamy problemu z odczytem wskazań na kokpicie i nie jesteśmy rozpraszani przez światło latarni, czy reflektory pojazdów z naprzeciwka.

Dlaczego warto kupić okulary dla kierowców?

Jeśli zależy Ci na szczególnej ochronie podczas jazdy samochodem, to sięgnij po okulary z innowacyjną powłoką Blue-Blocker. Zaawansowane szkła neutralizują światło niebieskie emitowane przez słońce. Dzięki temu nie będziemy odczuwać podrażnienia, czy pieczenia oczu, co często zdarza się podczas długich i męczących tras.

Okulary z filtrem światła niebieskiego poprawiają kontrast widzenia i sprawiają, że postrzegamy kolory w naturalny sposób. Delikatne, ciepłe zabarwienie soczewek wpływa na nas relaksująco. Jedną z największych zalet tych fenomenalnych szkieł jest umiejętność eliminacji refleksów świetlnych. Powłoka BlueBlocker chroni nasze oczy przed oślepiającymi poblaskami, co potwierdzają informacje na stronie https://kodano.pl/blueblocker.html.

Nieważne, czy masz wadę wzroku, czy nie – specjalne okulary poprawią Twoje bezpieczeństwo!

Dlaczego każdy kierowca powinien zainwestować w okulary dla osób siadających za kółkiem? Bezpieczeństwo w samochodzie to podstawa – nie powinniśmy pozwalać, by problemy ze wzrokiem ściągały zagrożenie na nas, naszych bliskich lub na pozostałych uczestników ruchu drogowego. Zakup okularów redukujących oślepiające światła samochodów i lamp wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Okulary zerówki lub szkła z korektą sprawdzą się także po zmroku, w warunkach słabego oświetlenia. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że soczewki dla kierowców zostały zaprojektowane w taki sposób, by blokować wysokoenergetyczne światło widzialne, które wywołuje uczucie zmęczenia i fatalnie działa na nasz wzrok. Szukasz dobrych okularów dla kierowców? Z pewnością spodobają Ci się propozycje (patrz https://kodano.pl/okulary-dla-kierowcow.html) z oferty sklepu Kodano.pl.

Czym charakteryzują się dobre okulary dla kierowców?

Czy wiesz, czym kierować się przy wyborze okularów dla kierowców? Nie musisz mieć bardzo rozległej wiedzy na temat szkieł i oprawek, aby znaleźć model dopasowany do indywidualnych potrzeb. Wystarczy pamiętać o trzech, najważniejszych zasadach:

  • Dobre okulary do jazdy samochodem powinny być wyposażone w antyrefleks, który zapewnia przejrzystość obrazu i redukuje odblaski świetlne.

  • Do jazdy nocą najlepiej nadają się żółte szkła – obraz widziany przez takie soczewki wydaje się jaśniejszy i wyraźniejszy, co znacznie poprawia komfort kierowcy prowadzącego samochód po zmroku.

  • Jeśli masz wadę wzroku, to pamiętaj o dopasowaniu korekcji! Osoby, które mają problem z widzeniem daleko i blisko, powinny wybrać okulary progresywne.

Okulary do zadań specjalnych – dobrze mieć je przy sobie!

Najlepsze okulary dla kierowców będą gwarantować komfort jazdy, a przy okazji staną się ozdobą twarzy oraz gustownym dopełnieniem stroju. Szkła i oprawki do auta muszą być lekkie, a zarazem wytrzymałe. Powinniśmy wybierać wyłącznie modele, które zapewniają szeroki kąt widzenia – w trakcie jazdy samochodem musimy dostrzegać wszystkie znaki drogowe, wyprzedzające nas samochody oraz ludzi i zwierzęta, którzy mogą niespodziewanie wtargnąć na jezdnię.

Kierowanie samochodem to wielka odpowiedzialność, dlatego nie powinniśmy podchodzić do tego zadania w beztroski sposób. Kupno okularów dla kierowców stanowi bardzo duży krok w stronę poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz zapewnienia sobie większego komfortu za kółkiem.

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja cargeek.pl

Redakcja bloga cargeek.pl to zespół pasjonatów szeroko pojętej motoryzacji. Duże doświadczenie pozwala na udostępnianie artykułów o pełnym profesjonalizmie :)

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Planujesz kupno okularów dla kierowców
Zabezpiecz samochód na wakacje
Ile czasu schnie farba drogowa

Jesteś zainteresowany reklamą?